Inspirující knihy

Co kniha to neuvěřitelný posun v životě. Don Miguel Ruiz mi pomohl k získání určitého nadhledu na život. Čtvrtou i pátou dohodu od Dona Miguela Ruize doporučuji i jako divadelní představení v podání Jaroslava Duška (především pátá dohoda je dle mého názoru klíčová).

Mark Boyle zase nadhledu na peníze, kdy ve své knize popisuje způsob života bez peněz a současně ukazuje, co všechno si úplně zbytečně kupujeme.

Tomáš Hajzler skvěle píše o našem systému – od rodiny, přes školu až po práci a ukazuje, jak z toho ven. Kniha ukazuje, že práci je třeba stavět na „důlku“, tj. na průniku toho, v čem jste opravdu dobří, co vás naplňuje a co je pro druhé prospěšné. Současně doporučuji i druhou knihu 13 000 dní, která je souborem krátkých příběhů, které jsou hodně zajímavými postřehy ze života. Přečetl jsem zatím pár stránek, ale již teď mohu s klidným srdcem doporučit.

Někde jsem četl, že: “Nejtěžší věc na světě je zjednodušit si život. Je přitom tak jednoduché si ho zkomplikovat.” Naštěstí je tu knížka Tima Ferrisse, které Vám značně zjednoduší život a naučí vás maximálně využívat čas, který máte k dispozici.

No a knihy od Marie Kondo a Karen Kingstonové Vám pomohou zbavit se nepořádku, odstranit věci, které vás netěší a hlavně Vás naučí se vyhnout konzumnímu světu.

 

Knihy budu postupně doplňovat… tohle je zatím to TOP, co mě inspirovalo a co mohu s klidným srdcem doporučit.


ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU