Focení

Co pro mě znamená focení?

Focení pro mě není únik z reality, ale naopak její plné zobrazení. Ukázání mého pohledu na svět, ostatně i proto se moje galerie jmenuje Svět mýma očima. Jsem takového názoru, že svět není potřeba přikrášlovat, tak jak se to dělá v reklamě, či jak to dělají někteří jiný fotografové. Myslím si, že náš svět je úžasné a dokonalé místo a nám bohatě stačí, když ho budeme jen pozorovat, ať už svýma očima nebo svým objektivem. To samé platí i o lidech, z 99 % neretušuji fotografie, to znamená, že lidé na mých fotkách jsou opravdu skuteční – nejsou to žádné nereálné dokonalé kopie.


Jaká je moje filozofie?

,,Dělat radost, dělá radost. “ Pokud fotka někomu udělá radost nebo mu nabídne jiný pohled na svět, tak focení mělo smysl.


Čím fotíš?

Prosím neptejte se mě na to. Nevím to a nezajímá mě to. Foťák jsem si nechal doporučit, protože na světe existuje spoustu lidí, kteří tomu rozumí daleko více než já. Já vám k tomu mohu akorát říct – ani ta nejlepší technika na světe nenahradí schopnost všímat si a být kreativní. 🙂

Možnost domluvit si spolupráci. Kontakty v záložce: O mně 


O mně


Focení s Tomem jsem si náramně užila. Bylo to naprosto pohodové dopoledne plné zábavy. Prochodili jsme snad polovinu Pardubic a fotili kde se jen dalo. Vznikly tedy snímky, které jsou trochu uvolněnější, než třeba ty z prvního focení, kdy jsem byla nervózní z toho, jak hrozná „modelka“ (v uvozovkách, protože se osobně za modelku opravdu nepovažuji) budu.
Jana

S Tomem už jsem fotila dvakrát a vždycky bylo focení strašně fajn. Tom je sympaťák, při focení si i popovídáte, uvolníte se a fotky hned vypadají ještě líp! Nebojí se sám ukázat pózu, která by se mu líbila, a proto v našem případě bylo focení vždy i dost vtipné. Toma můžu s klidným srdcem na focení doporučit, takže neváhejte, ozvěte se mu a focení si užijte!
Lucka

Měla jsem možnost fotit s Tomem hned dvakrát a pokaždé to byla moc příjemná zkušenost. Celou dobu jsme si povídali nejenom o fotografování, ale i o cestování, škole apod., a proto hned od začátku opadla veškerá nervozita. Tom je otevřený všem nápadům a nebojí se pro fotku zariskovat:) Všem moc doporučuji a doufám, že i v budoucnu budeme mít možnost něco spolu nafotit.
Pavla

S Tomem bylo mé první focení v exteriéru. Měla jsem trochu obavu, že venku před lidmi nebudu umět „pózovat“, ale focení jsem si nakonec moc užila. Prošli jsme Pardubické Staré Město, okolí zámku a Tyršovy sady. Tom je moc milý, mladý a šikovný fotograf. Práce s ním mne moc bavila a už teď se těším na další spolupráci.

Helča

Z focení jsem měla docela obavy, protože jsme měli fotit mé 3 měsíční štěně, které je velký nezbeda. Navíc jsme fotili v zimě, ve sněhu, přičemž nás tlačil čas, protože pes mi v takových teplotách moc dlouho venku zůstat nemohl a ani nechtěl. Ale Tomův milý přístup, veselá nálada a obrovská trpělivost má za výsledek krásné fotky, z kterých mám čím dál větší radost, protože mi ukazují, jaký prcek Norbi jako štěně byl… Foceni je přirozené, spontánní, uvolněné… prostě skvělé. A já už se těším na další! Doporučuji a děkuji!
Gabča