Lidé, kteří mě inspirují


Pár lidé z českého prostředí, které mě v nějakým směru nabíjí inspirací.


Tomáš Hajzler, člověk který vystudoval tři vysoké školy, v práci to dotáhl tzv. téměř nejvýše, a přesto (nebo právě proto) ve 30 letech změnil svůj život a vystoupil z krysího závodu. O jeho cestě pryč z krysího závodu si můžete přečíst zde. Po té, co opustit svojí práci, tak začal tvořit a inspirovat ostatní. Na téma svoboda v práci, v podnikání a v životě napsal přes 900 článků, kromě toho natočil spoustu inspirativní videí.

Říká:

 • Cestování vás nejdříve umlčí, a pak z vás udělá vypravěče příběhů.
 • Pokud máte z něčeho strach, mohla by to být dobrá věc na vyzkoušení.
 • Jestli si myslíte, že dobrodružství je nebezpečné, zkuste rutinu – ta je smrtelná.
 • Vydělávat na život, je jako šetřit sex na stáří.

Jaroslav Dušek. Kdo neviděl jeho divadelní hry na motivy knihy Dona Miguela Ruize Čtyři dohody a Pátá dohoda, ten jako by nežil. Je v tom tolik moudrosti. Kromě toho každý měsíc v divadle Kampa pořádá Duše K, ve kterých si zve zajímavé hosty z nejrůznějších období a společně diskutují nad tím tématem. Rád experimentuje – strávil třeba týden v úplné tmě nebo začal chodit bos, či se rozhodl, že už nebude nemocný. O své postřehy se také dělí úplně zadarmo, stačí akorát zadat na YouTube jeho jméno.

Říká:

 • Dokud vedete boj, stále přichází soupeř.
 • Všechno, co nás obtěžuje a vyčerpává, jsme si vytvořili my sami. Když si to uvědomíme, můžeme s tím začít pracovat.
 • Spousta lidí dnes chodí k psychologům, protože mají duševní poruchy, nemoci, stres, nelíbí se jim život, nebaví je to, jsou nemilovaní, nemají motivaci, jsou v trvalé depresi, ztracení. Jsou to všichni ti, kteří uvěřili, že musí něco DĚLAT, aby něco MĚLI.
 • Kontrolovat mohu pouze to, co vnímám. Co nevnímám kontroluje mě.

Adam Marčan, jeden z nejznámějších českých minimalistů.  Člověk, který stejně jako já žije přítomností a snaží se inspirovat ostatní a také první člověk, od kterého jsme slyšel pojem minimalismus, vystupování z komfortní zóny a možnost cestovat a pracovat zároveň. O všech věcech mluví třeba na TEDu v příspěvku Méně mít, více žít.  Sledovat ho můžete na: www.adammarcan.cz, kde má dále rozcestník na všechny stránky, na kterých píše.

Říká:

 • Pokaždé, když vytahuješ peněženku, volíš si svět, jaký chceš.
 • Život je jen o tom zabavit se předtím, než umřu.
 • Jsme svými vlastními designéry.
 • Lidé jsou předurčení k tvoření.

Inspirativní ženy, asi jste si všimli, že mezi inspirativní lidmi nejsou žádné ženy, je to z důvodu, že u žen nemohu takhle konkrétně jmenovat tři či čtyři jména. Každá žena, která mě vstoupí do života, mě nabíjí inspirací. Nejsou to žádné „celebrity,“ ale právě ty ženy, které potkávám každý den a které mě nabíjí inspirací a chutí tvořit – vnáší mi do života jiný, něžný pohled na život, na příležitosti, na problémy. Né nadarmo se říká – za vším hledej ženu. A tak je to i u mně, ostatně i za těmito stránkami stojí žena, která kdysi v minulosti ve mně věřila a popostrčila mě do psaní blogu. Nejsou to však jenom, ženy které přímo znám, které mě inspirují a přináší radost do života… kolikrát stačí jenom spatřit ten magický úsměv a den je hned hezčí. 🙂


Zpět na hlavní stránku