O mně

Jmenuji se Tom Horník a toto je část mé cesty.

Prožil jsem neuvěřitelnou radost, energii, plynutí, kdy se celé tělo klepalo v jednotě. Chvíle, ve kterých jsem se setkal s Bohem a cítil celý Vesmír. Ale i jsem stál tváří tvář smrti, zažil na vlastní kůži pocit, kdy život může během sekundy vyhasnout. Všechny tyhle hluboké zážitky mi v životě neustále připomínají, že život je TEĎ a TADY.
Současně se snažím naslouchat svému tělu, intuici, zkušenosti, pokoře, Bohu,… Záměrně píšu slovo snažím, protože se nechci pasovat do role „pana dokonalého, gurua či tak někoho“ – v životě mám spoustu přešlapů, omylů, neúspěchů, ale i tohle k životu patří…

Na své cestě se snažím ukázat, že vše, na co dosáhnou křídla mých snů, je možné…

  • Nikdy jsem nešel s velkým batohem v nadmořské výšce vyšší, než 2 500 m, a i přesto jsem odjel do Himaláje a přešel na těžko sedlo Konzke La (4950 m) i vynesl plnou výbavu do basecampu šesti-tisícovky Stok Kangi (BC 4 990 m).
  • Nikdy jsem nepřednášel na velké světové konferenci, a i přesto jsem přijal pozvání na konferenci Women Economic Forum 2018 v Dillí, kde bylo přes 1000 řečníků ze 120 zemí světa.
  • Nikdy jsem nejel Roadtrip a přesto jsem sedl do dodávky a v 9 lidech vyrazil na 8000 km dlouhou cestu za polární kruh.
  • A spoustu dalšího….
  • … čím dál tím víc si uvědomuji, že největší životní výzva je stejně nakouknout dovnitř sebe.

Aktuálně tvořím tři větší projekty, které tvoří jeden celek, při kterém pracuji s hranicemi, komunikací a především změněnými stavy vědomí. Postupně zde budu sdílet zkušenosti, případně sdílet svou tvorbu. 🙂

Práce s dotekem a sexualitou

Shibari

Kromě toho mě několik let nepřestává fascinovat minimalismus. A to na všechny možné i nemožné způsoby, od architektury, přes focení a design až po běžné věci v životě. Minimalismus mě do života přináší volnost, lehkost. Ve svém blogu se občas minimalismu dotknu, avšak tím, jak ho praktikuji již několik let, tak je velice těžké stručně popsat, co vše mi přináší…

Mimo to rád cestuji. Někdy se rád rozmazluji a jím na terase na vrcholku mrakodrapu dobrý oběd, jindy zase stopuji a jedu na korbě náklaďáku vstříc horám, divočině, samotě…. O své postřehy z cestování se nejraději dělím na Facebooku. Přikládám odkazy na mé poslední větší cesty do Barcelony, Gruzie a indické části Himaláje.

Za teplem do Barcelony,
Španělsko 2022

Od Kavkazu po Batumi,
Gruzie 2022

Ladakh, Himaláj
Indie 2019

Mějte krásné dny a těším se moc na setkání.

 tom.hornik.991@gmail.com či Facebook: Tom Horník či Instagramu: Tom.Hornikk