Tanec


Spontánní tanec mi umožňuje se dostat plně do sebe – cítit sebe a propojit se s vlastním já. Při tanci vyčkávám na to, co tělo potřebuje. Vyčkávám na pohyb, kterých vyhází z mého srdce, duše a potřeb těla. Né nadarmo se říká, že tělo je chytřejší než my. Tělo mě vede tam, kam zrovna potřebuje, tak aby se mohlo protáhnout a uvolnit.

Vnímám, že nepotřebuji umět taneční kroky, ani znát rytmus, ale v prvních chvílí je důležité umět naslouchat sobě, svým potřebám, svým hranicím. Tanec je pro mě cesta a modlitba k Bohu, současně se při něm učím pracovat s energií – tak, abych na konci tance odcházel nabitý a nikoliv vybitý. Je to velké téma, které později rozvinu na blogu.

Hudba


Můj tanec vychází z koncepce movement medicine, 5rytmů, open floor, taneční improvizace a tanečního dialogu. Hudbu se snažím poskládat takovým způsobem, aby tvořila vlnu (chaos i jemnost, dynamiku i plynutí, …). Současně skrz hudební mix vytvářím příležitosti na setkání v tanci s dalšími lidmi. Z jednotlivých tanečních přístupů jsem si vzal to své a snažím se hudbu skládat tak, aby nás energeticky dobíjela – nikoliv vybíjela.

Tanec se skládá ze tří částí, kde na začátku je dosednutí, cca 20 minut volného prostoru, kde je možnost opravdu dosednout – meditovat, protáhnout se, spočinout nebo již tančit (tuto koncepci jsem poprvé zažil u Miri v Druně a ihned se mnou začala rezonovat – protože umožňuje skutečně vystoupit z uspěchaného okolního světa). Následuje cca 90 minutový set – např. takovýto (odkaz na Spotify), spontánního tance, kdy skrz hudbu je možno zkoumat všechny roviny a formy pohybu a tance. Na závěr je pak hudební relaxace. Hřeje mě u srdce, že relaxace je s živou hudbou, kterou tvoří Petr (hang, kachon a další nástroje) a Lenka (hlas, šamanský buben), čímž vytváří krásný prostor pro doznění.

Prostředí


Snažím se vytvářet prostředí, které je jemné a ohleduplné. Cílem není ze sebe vydat maximum, vystoupit z komfortu, či snad překonávat hranice, ALE NAOPAK ZŮSTAT V JEMNOSTI, LASKAVOSTI a OHLEDUPLNOSTI. Z komfortu vystupujeme pořád – ve společnosti, v práci, v běžném životě, tak proč si chvíli neužít jen to, že jsme a více neřešit. Právě tím se totiž můžeme též rozvíjet.

V Pardubicích tančíme v menším prostoru přímo na třídě Míru. Počet lidí je takový, abychom mohli zkoumat všechny směrové i prostorové roviny tance.

Termíny


Připravuje se…

Pardubice září/říjen 2022

Proběhlé…

12.6.2022, Spontánní tanec, Pardubice, 18:00, třída Míru 68, 7/10

1. 5. 2022, Spontánní tanec, Pardubice, 18:00 třída Míru 68, 8/10

27. 3. 2022 Spontánní tanec, Pardubice od 18:00, třída Míru 68, (plno)

25. – 27. 2. 2022 Spontánní tanec na festivalu v Borku mezi Pardubice a Hradcem

6. 2. 2022 Spontánní tanec, Pardubice (plno)

19. 12. 2021 Spontánní tanec, Pardubice

5. 12. 2021 Spontánní tanec, Pardubice (plno)

Těším se na setkání v tanci.


ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU