Zkoumaný subjekt

Příběh o tom, jak jsem se stal zkoumaným subjektem diplomové práce: Slovo „ano“ vás dostane téměř kamkoliv, třeba i do diplomové práce jedné studentky Univerzity Karlovy.

V létě 2017 jsem se coural po Praze, když jsem uviděl malý inzerát s emailovým kontaktem, na kterém stálo zhruba toto: Ahoj, hledám někoho na cestování… v rámci diplomky totiž jezdím s lidmi na čundry. Zajímá mě do jakých lokalit jezdí, pozoruji je, jak se tam chovají, co tam dělají atd.

Tak si v duchu říkám: Ano, to bude určitě zajímavá zkušenost. 

Prohodili jsme pár emailů a o pár týdnů později jsme již vyráželi nocovat do NP České Švýcarsko…

Samozřejmě tím, jak nám trvalo pár týdnů sladit čas, tak jsem již zapomněl, že tam budu „zkoumaný subjekt.“ Takže, pak když mě přišel email, že diplomová práce je úspěšně dokončena a obhájena, tak mě nejdříve probleskla hlavou myšlenka: Co to má se mnou společného? A pak jsem si uvědomil, že jsem vlastně byl ten „zkoumaný subjekt.“ 😀

No musím říct, že za mě určitě skvělá zkušenost. Jsem moc rád, že jsem někomu mohu pomoci s diplomkou (a současně gratuluji k úspěšné obhajobě). Myslím si, že je naprosto skvělé, že lidé dokáží spojit i cestování a psaní diplomové práce. Současně musím říct, že je opravdu zajímavé po půl roce pročítat své názory na pobyt v přírodě, či příhody, které se nám stali a které jsou zaznamenané jiným člověkem. 🙂

Co tímto krátkým postřehem chci říct? Nebojte se zkoušet nové věci! Není nic horšího, než stereotyp! PS: Změna je život.